Shop Mobile More Submit  Join Login
About Literature / Hobbyist JustynaFemale/Poland Group :iconpolish-literature: Polish-Literature
 
Recent Activity
Deviant for 7 Years
Needs Core Membership
Statistics 108 Deviations 2,100 Comments 13,379 Pageviews
×

Newest Deviations

Literature
[SasuSaku] powitanie pozegnanie obietnica
powitanie pożegnanie obietnica
Podkład muzyczny: "Passenger - Let Her Go"
Wrócił. Czuła to całą sobą. Przepełniona nadzieją odliczała dni do ich spotkania odkąd dostała list. Krótki i obojętny, niemal emanujący chłodem. Ktoś mógłby powiedzieć, że zupełnie jak jego autor. Jednak ona doskonale wiedziała, że to nie prawda. Wystarczyła drobna chwila we dwoje aby mogła zatopić się w spojrzeniu jego czarnych oczu i wyczytać z nich wszystko. Słowa, których nie wypowiedział, uczucia, których nigdy nie zadeklarował. Wisiały w powietrzu ciężkie jak cisza przed burzą a jednocześnie lekkie niczym pierze zawieszone w powietrzu podczas poduszkowej bitwy.
Więc czekała spokojnie wypatrując go z kuchennego okna lub tego
:iconKropcia:Kropcia
:iconkropcia:Kropcia 1 0
Literature
[Naruto] Marzenia, ktore musza poczekac
Marzenia, które muszą poczekać
Podkład muzyczny: One Republik "Let's hurt tonight"
Wszedł do domu i cicho zamknął drzwi. Korytarz oświetlał jedynie blask księżyca wpadający z salonu. Ramiona opadły mu bezwładnie, plecy nabrały delikatnej krzywizny. Zgarbiony pod naporem ostatnich wydarzeń powolnymi krokami przeszedł do salonu. Odłożył delikatnie katanę na niski stolik. Rozwiązał pas i przewiesił go przez oparcie kanapy przez co poły kamizelki rozchyliły się ukazując jego umięśniony tors. Stając przy oknie oparł przedramię o framugę okna. Czoło wsparł o chłodną szybę. Przymrużonymi oczami obserwował niewielki ogród w białym świetle księżyca i  setki gwizd na czarnym niebie.
Martwa cisz
:iconKropcia:Kropcia
:iconkropcia:Kropcia 0 0
Literature
[Naruto] Gwiazdka rodzenstwa Uchiha
Było późne popołudnie, gdy Inoue wracała do mieszkania ze spaceru. Czuła, że niepotrzebnie go przeciągnęła, bo ból w zwichniętym nadgarstku, który miał być bezpieczny w czarnym stabilizatorze, nasilił się od za długiego wystawiania kontuzjowanej kończyny na chłód.
Mimo zbliżających się świąt ulice pozostawały mroczne i smutne. Widok czarnego asfaltu na drogach i szarobłękitnych szyb szklanych wieżowców podkreślały bezlistne drzewa oraz mdłe światło latarni. Wszystko bez choćby grama śniegu.
– Żałosne, zupełnie jak święta w domu – wyszeptała w wełniany szalik, którym szczelnie owinęła szyję i dolną część twarzy. Przez lata, gdy uczęszczała do szkoły z internatem, nigdy nie spędzała świ
:iconKropcia:Kropcia
:iconkropcia:Kropcia 0 5
Literature
[Naruto] Rozdarta dusza - prolog
Grzebała w jednej z szuflad w poszukiwaniu najnowszych planów Peina. W gabinecie panował półmrok. Oświetlała go tylko jedna lampa stojąca przy sąsiedniej ścianie więc, gdy szczur zapiszczał w jednym z kątów, gwałtowny dreszcz przeszedł jej po karku. Teoretycznie została sama w siedzibie. Wczoraj na zebraniu każdy dostał jakąś misje do wykonania aby organizacja mogła zarobić. Mimo to nie była w pełni spokojna. Jeśli zostanie nakryta na szpiegowaniu dla Konohy to kara będzie ostateczna. I nic jej nie pomoże.
Nikt nie lubi zdrajców.
Wstała przechodząc do następnej szafki, gdy nagle usłyszała kroki. Zanim ktoś otworzył drzwi, zdążyła doskoczyć do sterty papierów, dotyczących najnowszych misji.
–  Inoue? Co ty tutaj robisz?
Odwróciła się słysząc szo
:iconKropcia:Kropcia
:iconkropcia:Kropcia 0 5
Trick-or-treating - knitting sweets bag by Kropcia Trick-or-treating - knitting sweets bag :iconkropcia:Kropcia 3 0
Literature
SasuSaku - uwieziona w krysztale cz.2-ost
Sakura stała zachwycona przed lustrem, trzymając w dłoniach piękną, zieloną suknię, którą Hinata przed chwilą przyniosła. Był to prezent od Sasuke. Jeden z licznych, które różowowłosa dostała.  Minęły już dwa tygodnie. Jej nadal słabe mięśnie nie pozwalały na dłuższe spacery. Dlatego była niemal uwięziona w swojej komnacie. A Sasuke, nie odwiedził jej ani razu.
Jedyną osobą, która dotrzymywała jej towarzystwa była Hinata. Jak się okazało, była córką ważnego urzędnika z miasta, a jej kuzyn dowódcą miejskiej straży. Dzięki opowieściom dziewczyny Sakura zaczynała na nowo oswajać się z życiem i Konohą.
- Jest naprawdę piękna. – stwierdziła patrząc w swoje odbicie.
- Król przeprasza, że nie móg&
:iconKropcia:Kropcia
:iconkropcia:Kropcia 0 0
Literature
SasuSaku - uwieziona w krysztale cz.1
Uwięziona w krysztale czystym jak twe serce,
Słyszeć głos swego płaczącego ludu będziesz,
Krąg wydarzeń musi się zamknąć,
Nim królewskiej krwi miłość cię uwolni,
Jednak ocalenia nigdy nie zaznasz,
Swe szczęście zniszczysz własnymi rękoma,
gdy będzie w fazie rozkwitu.
***
Fugaku Uchiha, król Państwa Liścia, przyglądał się jak galeon „Kruk”,duma jego floty, wypływa z portu w blasku zachodzącego słońca. Skrywany w mrokach nadchodzącej nocy miał wypłynąć z portu i rozpocząć podróż po  Morzu Zachodnim, na którego wodach roiło się od donosicieli i pomniejszych piratów, działających na zlecenie wrogiego królestwa. Jeśli udałoby mu się to, pozostając niezauważonym, miał dopłynąć do niewielkiej wys
:iconKropcia:Kropcia
:iconkropcia:Kropcia 0 3
Literature
Male inspiracje - burza
Piąta czterdzieści jeden. Autobus z trudem wtacza się na brukowaną zatokę. Drzwi otwierają się z hukiem.
Wtedy wchodzi ona.
Jak każdego dnia owinęła szyję dzierganym szalem, którego turkusowe nici przeplecione były srebrnymi koralikami, dzwoniącymi przy każdym jej kroku.
Krzywa kreska na powiece, czerwony lakier wystający zza płytki paznokcia oraz zapach letniego ogrodu tuż po deszczu przebijający się przez odór moczu i codzienności.
Nie siada. Zastyga obok obdrapanego biletomatu i z lekka przygryzając wargę zanurza się w swoich marzeniach. Zamglony wzrok kieruje na czarne chmury wiszące kilka przecznic dalej angażując duszę, intuicję i rozum w swoistą burzę mózgów.
Chmara puszystych włosów, nie... burza puszystych włosów podskakuje kiedy tylko przechyla głowę szukając duszy w nijakic
:iconKropcia:Kropcia
:iconkropcia:Kropcia 1 6
Literature
Inteligencja na stracenie
Zapach rozkładającego się ścierwa dusił. Był ostry, jakby przytłumiony a jednak powalał.
Wśród tłumu czuło się to niemal od każdego.
Miękka, szara tkanka sączyła się z uszu i nosów.
Czy tylko ja to widzę?
W autobusie, na ulicy, w szkole.
Organ nieużywany zanika.
Widać.
:iconKropcia:Kropcia
:iconkropcia:Kropcia 0 6
Crochet octopus by Kropcia Crochet octopus :iconkropcia:Kropcia 8 3
Literature
AT with nanako87 part I
I
Słońce już zachodziło, gdy wściekły Tatsuha wracał do domu. Jego dzień był zupełnym marnotractwem czasu. Jednym wielkim potwierdzeniem na złośliwość losu. Spóźnił się na pierwszy wykład z magistrem wielkim dupkiem, który jako nauczkę zarządził następnego dnia kolokwium. Potem odwołano zajęcia jego ulubionego kółka. Fast food na końcu ulicy był zamknięty a na koniec uciekł mu jedyny autobus do domu.  Dlatego musiał wracać na piechotę a najkrótsza droga prowadziła przez cmentarz.
No po prostu cudownie
Szedł szybko. Nie chcąc marnować czasu czytał w jeden z podręczników na kolokwium. Ogłuszony muzyką ze słuchawek nie zauważył wystającej zza nagrobka nogi i potknął się o nią tracąc równowagę. W ostatniej
:iconKropcia:Kropcia
:iconkropcia:Kropcia 1 2
Mature content
[Naruto OC] Sufit w kolorze avocado :iconkropcia:Kropcia 0 9
crochet sheep by Kropcia crochet sheep :iconkropcia:Kropcia 4 8 Turtle president by Kropcia Turtle president :iconkropcia:Kropcia 5 7 My own angry bird by Kropcia My own angry bird :iconkropcia:Kropcia 11 2
Literature
Profesje
1. Wojownik
Rycerze, żołnierze, strażnicy wiele jest odmian wspaniałych wojowników. Często są najemnikami albo pracują w wojsku. Nie obca im dyscyplina, twarde zasady oraz krew, pot i łzy. Co lepsi cieszą się uznaniem, sławą, honorami a czasem nawet bogactwem. Niestety, jednocześnie jest to chyba najbardziej ryzykowna profesja. No zastanówcie się, widzieliście kiedyś wojownika z siwą brodą, siedzącego w fotelu i bujającego na kolanach wnuki? Nie? Ja też. Ale to pewnie przez politykę emerytalną królestw a nie smoka, z którym walczył i którego przekąską został.
Posiadają największy wybór umiejętności bojowych. A co do religii… Życie w ciągłym niebezpieczeństwie różne piętno pozostawia. Część jest bardzo wierząca, składa ofiary bogom wojny cz
:iconKropcia:Kropcia
:iconkropcia:Kropcia 1 0

Groups

Donate

Kropcia has started a donation pool!
60 / 500
Hi there ^ ^

I'll be grateful for every, one point.
So... If you like my arts, please- give me some points.

Kropcia~ Justyna

You must be logged in to donate.
 • :iconjoe-maccer:
  Joe-Maccer
  Donated Apr 25, 2015, 6:12:24 AM
  10
 • Anonymous
  Anonymous Deviant
  Donated Aug 3, 2014, 4:53:50 AM
  50

Journal

No journal entries yet.

deviantID

Kropcia
Justyna
Artist | Hobbyist | Literature
Poland
Artist / Hobbyist / Artisan Crafts and Literature

Comments


Add a Comment:
 
:iconmarcinmurach:
MarcinMurach Featured By Owner Edited Dec 9, 2016  Hobbyist Traditional Artist
Pod żadnym pozorem nie czytaj...


Z zamkniętymi oczami :icondragonkekeplz: fav.me/dar2pm1 i fav.me/dar5wne
Reply
:iconmushiakki:
MushiAkki Featured By Owner Oct 19, 2016
Bardzo mocno dziękuję za łocza i llamę. :iconsherlockhugplz:
Reply
:iconkropcia:
Kropcia Featured By Owner Oct 29, 2016  Hobbyist Writer
Proszę bardzo! W pełni zasłużone :hug:
Reply
:iconmushiakki:
MushiAkki Featured By Owner Nov 3, 2016
:huggle:
Reply
:iconcatswire:
CatsWire Featured By Owner Mar 13, 2016  Hobbyist Artisan Crafter
Thank you for the fave! :)
Reply
:iconsmocza:
Smocza Featured By Owner Dec 6, 2015  Hobbyist General Artist
Pięknie dziękuję za Watcha. I naprawdę dziękuję za dodanie moich tekstów do grupy. Szczerze mówiąc, nieco odjęło mi mowę, bo nie spodziewałam się czegoś takiego! Dzięki raz jeszcze (:
Reply
:iconkropcia:
Kropcia Featured By Owner Dec 6, 2015  Hobbyist Writer
Ależ nie ma za co!
Już dawno nie czytało mi się czegoś tak przyjemnie. Grupa, którą się dość niezdarnie opiekuje potrzebuje cyklicznych ofiar z tekstów a Twoje nadają się do tego idealnie :D

Pomimo mojej nieznajomości z serią to "poczułam" bohaterów. Poruszyła mnie historia i już ostrzę zęby na kolejne części!

Obyś dalej była tak zawzięta literacko do trzymania terminów i mam nadzieję, że od czasu so czasu wrzucisz coś do grupowej galerii ^^
Reply
:icontheresahelmer:
theresahelmer Featured By Owner Jul 20, 2015  Professional Photographer
Thank you so much for adding me to your watch list, i am utterly flattered :heart: ~Theresa
Reply
:iconavarati-elvo:
Avarati-Elvo Featured By Owner Edited Jun 4, 2015  Student Writer
Dziekuję za fava (fav wystawiony przez admina ma szczególną moc) :) 
I dopiero teraz zorientowałam się, że zmieniłaś nazwę ;) Kropcia brzmi bardzo słodko ;) 
Reply
:iconkropcia:
Kropcia Featured By Owner Jun 4, 2015  Hobbyist Writer
Nie ma za co ;)
Bardzo mi miło, że tak myślisz ^^
Reply
Add a Comment: